tūjas
SIA Stādaudzētava Blīdene
Brocēnu novads, Blīdenes pagasts
LV-3852, Latvija
Rīgas - Liepājas šosejas 82. km

Darba laiks
Darba dienas: 8.00 - 18.00
Sestdienas:    9.00 - 17.00
Svētdienas:    9.00 - 17.00

Mārupes nodaļa "Blīdenes stādu centrs"

Rīgas raj. Mārupe,
Braslas iela 20.
LV-2167, Latvija

Darba laiks
Darba dienas: 8.30 - 18.00
Sestdienas:    9.00 - 15.00
Svētdienas:    9.00 - 15.00

Drukāt
DAŽĀDU AUGĻU KOKU UN OGULĀJU ŠĶIRŅU APRAKSTI

2016 gada piedāvājums

Augļu koki un krūmi Bildēm ir informatīva nozīme, konkrētos augus skatīt excel tabulā

Sezonas laikā mūsu audzētavā mainās sortiments un daži augi varētu būt jau nepieejami, bet citi, pēc pavairošanas, papildina mūsu audzētavas sortimentu. Lūdzu konkrētajā gadījumā interesēties pa telefonu vai e-pastu!

Nosaukums

Šķirne

Apraksts Foto
Vasaras ābeles
Agra
Agra vasaras šķirne, Ienākas pirms `Baltā dzidrā`. Saldskābi, vidēji lieli, sarkani augļi.
Agra
Vasaras ābeles
Baltais Dzidrais
Agra vasaras šķirne, ziemcietīga, ražīga, augļi saldskābi, sulīgi, aromātiski. Vieni no pirmajiem vasaras āboliem.

baltais dzidrais

Vasaras ābeles
Berežinku Ananass
Vēla vasaras šķirne, augļi aromātiski un garšīgi, dzeletni ar sārtumu.

Berezinku ananass

Vasaras ābeles
Cukuriņš
Agra vasaras šķirne, augļi nelieli, ļoti saldi, ražīga, ziemcietīga šķirne.

cukuriņš

Vasaras ābeles
Krapes Cukuriņš
augļi vidēji vai mazi, plakani apaļīgi ar svītrojumu, ļoti saldi. Laba slimību izturība.
krapes cukuriņš
Vasaras ābeles
Konfetnoje
Izaudzēta Mičurinskā, krustojot šķirni "Baltais Dzidrais" ar "Cukuriņu". Koki vidēja auguma, ziemcietība augsta. Izturība pret kraupi samērā laba, pret puvēm laba. Ražot sāk vidēji agri, ražo bagātīgi, bet ne visai izlīdzināti. Augļi vidēji lieli, zaļgandzelteni ar nelielu sārtojumu un svītrojumu uz tā. Mīkstums sulīgs, salds. Garša teicama. Vākšanas gatavību augļi sasniedz augusta vidū vai beigās, nedaudz pēc "Baltā Dzidrā."

konfetnoje

Vasaras ābeles
Maikki
Ļoti agra vasaras sķirne ar lieliem, gaiši dzelteniem augļiem ar purpura virskrāsu. Laba, saldskāba garša.

maikki

Vasaras ābeles
Doč Melbi
Agra vasaras šķirne. Izcelsme nezināma. Ražot sāk agri, ražo labi. Izturība pret kraupi laba. Augļi palieli vai lieli, izlīdzināti, apaļi, viegli ribaini, bāli dzelteni vai zaļi ar nelielu aveņsarkanu lāsojumu vai svītrojumu. Mīkstums balts, smalkgraudains, sulīgs, saldskābs, labu garšu, līdzīgu šķirnei "Rožābele".
Doč melbi
Vasaras ābeles
Rīgas Rožu
Vēla vasaras šķirne. Pieticīga, izturīga pret slimībām.Augļi vidēji lieli, zaļgandzelteni ar svītrojumu, ribaini, saldskābi.
Rigas rožu
Vasaras ābeles
Korta
Augļi lieli, bāli dzelteni ar bālām ķieģeļkrāsas-rozā svītrām un lāsojumu. Ienākas agrāk par `Balto dzidro`. Mīkstums sulīgs, nedaudz atgādina Bumbierābolus.
korta
Rudens ābeles
Auksis
Koki vidēja auguma, ar stingriem skeletzariem, viegli veidojamu vainagu. ātrražīga un ražīga. Laba izturība pret kraupi un puvēm. Augļi samērā lieli, ieapaļi, izlīdzināti pēc lieluma un formas. Krāsojums gaiši dzeltens ar karmīnsarkanu virskrāsu un tumšākām pārtrauktām svītrām. Mīkstums sulīgs, saldskābs, ļoti garšīgs. Savlaicīgi novācot, glabājas līdz martam. Ienākoties birst.

auksis

Rudens ābeles
Kovaļenkovskoje
Baltkrievijā selekcionēta šķirne ar ļoti skaistiem, koši tumši sarkaniem vidēja lieluma augļiem. Vēla vasaras/rudens. Ziemcietība un izturība pret slimībām laba. Kompakts augums. Mīkstums samērā sulīgs, ļoti salds. Glabājas līdz decembrim- janvārim.
Kovalenovskoje
Rudens ābeles
Tiina
Koki vidēja auguma. Ziemcietība laba. Ražot sāk agri, ražo bagātīgi. Regulāra dzinumu apgriešana krasi samazina ražību. Izturība pret kraupi laba. Augļi lieli, ieapaļi, plati koniski, zaļgandzelteni. Virskrāsa viegli sarkana ar tumšāku svītrojumu vai lāsojumu. āboli ar izteikti saldu garšu. Lietojami no oktobra līdz janvārim.

tiina

Rudens ābeles
Trebū
Augļi vidēji lieli, ražu normējot lieli, gaiši dzelteni, ar maigu izcili sulīgu mīkstumu. Garša teicama. Ieņēmība pret kraupi minimāla.
Trebū
Ziemas ābeles
Antejs
Laba izturība pret kraupi. Augļi lieli, ieapaļi koniski ar platu ribojumu. Lielāko daļu augļa klāj tumšs koši sarkans krāsojums. Mīkstums zaļganbalts, sulīgs, saldskābs. Glabājas līdz februārim - martam.

Antej

 

Ziemas ābeles
Antonovka
Ziemcietīga, ražīga šķirne, augļi skābeni, ar izcilu aromātu.

antonovka

Ziemas ābeles
Forele
Ātri sāk ražot, augļi lieli vai vidēji, sarkani, saldskābi.

forele

Ziemas ābeles
Iedzēnu
Augļi stingri, garšīgi, dzelteni ar svītrojumu.
Iedzēnu
Ziemas ābeles
Rubīns
Ziemas šķirne. Augļi vidēji lieli, bāli dzelteni ar sārtu,  ar patīkamu maigu mīkstumu. Garša saldskāba, laba.
Rubīns
Ziemas ābeles
Saltanat
Agra ziemas šķirne, augļi lieli vai vidēji, ieapaļi plakanīgi, sarkani uz dzeltena, ļoti izskatīgi, stingri, ar saldskābu garšu.
Saltanat
Ziemas ābeles
Sinap Orlovskij
Koku ziemcietība laba. Ražot sāk agri, bet lēni kāpina ražību. Izturība pret kraupi vidēja, bet pret puvēm laba. Augļi lieli, izlīdzināti pēc lieluma, iegareni koniski, zaļgandzelteni, dažreiz ar nelielu sārtojumu saules pusē. Mīkstums sulīgs, saldskābs ar labu garšu. Glabājas līdz maijam.

sinap orlovskij

Ziemas ābeles
Spartan
Koki vidēja auguma, ar vidēji biezu, labi zarotu vainagu. Izturība pret kraupi un puvēm laba. Augļi vidēji lieli, ieapaļi koniski, ar noapaļotām, platām ribām. Gandrīz visu augli klāj intensīvi sarkana, saules pusē violeti sarkana, dažreiz ar tumšākām svītrām virskrāsa. Mīkstums skābi salds, ar īpatnēju aromātu un labu garšu. Glabājas līdz aprīlim, maijam.
Spartan
Ziemas ābeles
Telisāre (Tellissaare)
Koki vidēja auguma, ar vidēji biezu, labi zarotu vainagu. Izturība pret kraupi un puvēm laba. Augļi vidēji lieli, ieapaļi koniski, ar noapaļotām, platām ribām. Gandrīz visu augli klāj intensīvi sarkana, saules pusē violeti sarkana, dažreiz ar tumšākām svītrām virskrāsa. Mīkstums skābi salds, ar īpatnēju aromātu un labu garšu. Līdzīgs Sīpoliņam. Glabājas līdz aprīlim, maijam.

telisāre

Ziemas ābeles
Belorusskoje Maļinovoje
Koki vidēja auguma, viegli veidojamu, nesabiezinātu vainagu. Ziemcietība laba. Vidēja izturība pret kraupi, piejūras rajonos- zema. šķirne ražīga. Augļi ieapaļi, vidēji lieli līdz lieli. Gandrīz visu augļa virsmu klāj koša tumši sarkana virskrāsa. Mīkstums balts, smalkgraudains, sulīgs, saldskābs. Augļi glabājas līdz martam.
Belorusskoe malinovskoe


BUMBIERES
Bumbieres
Belorusskaja Pozdņaja
Vēla ziemas šķirne. Augļi vidēji lieli, gaiši brūni, daļēji kūstoši, saldi. Koki vidēja auguma, ražo regulāri un bagātīgi, pašauglīgi. Augļi glabājas ļoti labi. Lieliska šķirne gan piemājas, gan komercdārziem.

belorusskaja pozdņaja

Bumbieres
Duhmjanaja
Vasaras šķirne. Augļi vidēji lieli, zaļgandzelteni, ar sulīgu puskūstošu, saldskābu, vāji izteiktu aromātu un labu vai ļoti labu garšu. Augļi veidojas viengadīgo dzinumu galos, vāc augusta beigās. Slimībizturīga, ražīga, ātrražīga šķirne.
Duhmjannaja
Bumbieres
Klapa mīlule
Vēla vasaras šķirne. Augļi palieli, ar kūstošu, saldu ar nedaudz akmensšūnām, sulīgu mīkstumu. Vāc augusta beigās, septembra sākumā, dzesētavā glabājas 2-3 nedēļas.

klapa mīlule

Bumbieres
Kursa
Vasaras šķirne vāc augusta sākumā, lai nekļūst miltaini. Augļi vidēji lieli, mīkstums puskūstošs, sulīgs, smalkgraudains, skābeni salds, ar nedaudz akmensšūnām, labu garšu.

kursa

Bumbieres
Kurzemes sviesta
Rudens šķirne, augļi vācami septembra vidū, beigās. Augļa mīkstums iedzeltens, sulīgs, salds, gandrīz kūstošs ar nedaudz akmensšūnām, ar labu garšu.

kurzemes sviesta

Bumbieres
Mļijevskaja Raņņaja
Agra vasaras šķirne, ziemcietīga, ātrražīga un ražīga, augļi dzelteni, vidēji lieli, kūstoši, saldi ar skābenumu, labi piemēroti kompotiem.

mļijevskaja raņņaja

Bumbieres
Moskovskaja
vasaras šķirne, vāc augusta beigās.Augļi ar sulīgu, saldu mīsktumu ar nedaudz akmensšūnām, izteiktu muskata aromātu, labu vai ļoti labu garšu.

moskovskaja

Bumbieres
Vasarine Sviestine
Vēla vasaras šķirne, liela auguma koks ar labu ziemcietību, augļi ļoti lieli, ļoti saldi, sulīgi, kraukšķīgi, ar nedaudz akmensšūnām.
Vasarine sviestine
Bumbieres
Jūrate
Vēla rudens šķirne, augļi vidēji lieli, dzeltenzaļi, kūstoši, saldi ar muskata piegaršu. Koki liela auguma, laba ziemcietība, jutīgi uz kraupi.

jūrate

Bumbieres
Pepi
Koks maza auguma, ziemcietīgs, slimībizturīgs, ātrražīgs, ražīgs, ražo regulāri, teicama augļu kvalitāte, vācami septembra sākumā. Augļi nelieli, koši dzelteni ar oranžu krāsojumu, var ražot bez apputeksnēšanās.
Peppi
Bumbieres
Suvenīrs
Vēla rudens - agra ziemas šķirne. Koks ziemcietīgs, ātrražīgs, ražīgs, slimībizturīgs, teicama augļu garša - ļoti saldi, kūstoši, lieli augļi. šķirne izturīga pret kraupi, daļēji pašauglīga. Ražība palielinās, stādot kopā ar Belorusskaja Pozdņaja.
Suvenīrs
Bumbieres
Talismans
Vēla rudens šķirne, ziemcietīga, ražīga, slimībizturīga, augļi ar baltu, sulīgu, saldskābu mīkstumu, garšīgi, novāc septembra otrā pusē, glabājas līdz janvārim. Augļi palieli, izskatīgi, ar košu tumši sarkanu virskrāsu. Koki vidēja auguma.
Bumbieres
Zemgale
Vēla rudens šķirne, vāc septembra sākumā, vidū. Augļi palieli, līdz vidēji lieli ar patīkamu aromātu, ļoti sulīgi, kūstoši, samērā saldi.


PLŪMES
Plūmes
Ave
Mājas plūme, pašauglīga. Augļi violetsarkani, lieli, apaļi. Vidēja auguma koks pastāvu vainagu. Ziemcietīga, izturīga pret slimībām.

ave

Plūmes
Edinburgas hercogs
Vidēji vēla. Augļi tumši sarkanvioleti, sulīgi. Neplaisā. Augstražīga. Pašauglīga. Zied vidēji agri.
Edinburgas hercogs
Plūmes
Komēta (Kubanskaja Kometa)
Ļoti agra. Ienākas jūjija beigās, augusta sākumā, pirms "Skoroplodnaja". Augļi sarkani, apaļi, garšīgi. Viena no izturīgākajām un garšīgākajām agrīnājām plūmēm. Diploīda plūme.

komēta

Plūmes
Skoroplodnaja
Agra šķirne ar oranžsarkaniem, sulīgiem augļiem, ienākas augusta sākumā. Ļoti ātrražīga. pašneauglīga, neder arī citu šķirņu apputei. Labākās apputeksnētājas šai šķirnei ir Kaukāza plūmes "Agrā dzeltenā" un "Alvis", kas arī zied agri.
Skoroplodnaja
Plūmes
Spīdola
Ienākas augusta otrā pusē, birst tikai pārgatavi augļi. Tie ir pasīki, ar sarkanu mīkstumu, garša vidēja, ļoti labi kompotiem. Lapas un augļi tumši sarkani, rožaini ziedi - ļoti dekoratīvi. Pašneauglīga, apputei - Kaukāza plūmes. laba putekšņu devēja "Skoroplodnaja" un "Komētai".
Spidola
Plūmes
Lāse
Līdzīga `Latvijas Dzeltenajai olu plūmei` tikai augļi lielāki, daudz labāka ražība. Zied vēlu.
Lāse
Plūmes
Perdrigon
Mājas plūme, pašauglīga, mazprasīga. Ienākas septembra sākumā, vidū. Augļi iegareni, tumši violeti ar gaišu apsarmi, lietū neplaisā. Ražo regulāri, dod augstas ražas.

Plūmes
Viktoria
(Queen Victoria)
Vidēji vēla, ienākas septembrī. Augļi lieli, sārti, sulīgi. Labi turas kokā, neplaisā. Augstražīga. Pašauglīga. Zied vidēji agri.

Plūmes
Ulenas Renklode
Vidēji vēla, ienākas augusta beigās. Augļi lieli, dzeltenzaļi, ļoti saldi. Zied vidēji vēlu. "Latvijas Dzeltenās Olu" plūmes apputeksnētāja. Pašauglīga.
ulenas renklode
Plūmes
Oda
ienākas augusta beigās, septembra sākumā. Augļi vidēji lieli, zili ar dzeltenīgu mīkstumu. pašneauglīga, apputei "Victoria" u.c.šai laikā ziedošās plūmes.


ĶIRŠI
Ķirši (skābie)
Latvijas zemais (Leišu ķirsis, Žagares ķirsis)
Visstabilāk regulāri ražojoša šķirne. Ogas vidēja lieluma, garšīgas, jūlija vidū. Koks maza auguma.

Ķirši (skābie)
Šokoladņica
Mazs koks vai krūms 2-2,5m, augļi ienākas jūlija sākumā, vidū, tumši sarkani, sulīgi, skābeni saldi. Pašauglīga.
Sokoladnica
Ķirši (skābie)
Nordia
Mazs koks līdz 1,7m, augļi tumši sarkani, skābeni, ienākas jūlija beigās, augusta sākumā. Pašauglīga šķirne.
Ķirši (saldie)
Agris
Augļi vidēji lieli, tumši, ar labu garšu. Ienākas jūnija beigās, jūlija sākumā.
Ķirši (saldie)
Aija
Ziemcietīgs, ražīgs koks, augļi gaiši sarkani, saldi, sulīgi, nogatavojas jūlija vidū.
Ķirši (saldie)
Aleksandrs
Vidēji lieli koki, ražīga un izturīga šķirne. Augļi gaiši dzelteni, nogatavojas jūlija sākumā.
Ķirši (saldie)
Brjanskaja Rozovaja
Ļoti ziemcietīgi koki, augļi vidēji lieli, gaiši sarkani, ienākas jūlija beigās.
Rozovaja
Ķirši (saldie, dzeltenie)
Drogāna dzeltenais
Augļi lieli, dzelteni, stingri, ienākas jūlija beigās.
Drogāna dzeltenais
Ķirši (saldie)
Iputj
Vidēji agri. Ražība augsta, tumši sarkani augļi ienākas jūlija sākumā. Laba izturība pret slimībām. Koks vidēja auguma, ziemcietīgs.
iputj
Ķirši (saldie)
Meelika
Melni sarkani augļi, ienākas jūlija vidū, samērā ziemcietīgi.
Ķirši (saldie)
Krupnoplodnaja
Augļi izteikti lieli, sarkani, skrimšļaini, ļoti garšīgi. Ienākas jūlija sākumā, vidū.
Krupnoplodnaja
Ķirši (saldie)
Lapins
Augļi ļoti lieli, tumši sarkani, blīvi, ļoti garšīgi. Pašauglīga, ražīga. Ienākas jūlija sākumā, vidū.
Ķirši (saldie)
Indra
Koks ar kompaktu vainagu, piramidāls. Augļi tumši sarkani, nelieli, saldskābi, sulīgi. ļoti ražīga, ziemcietīgs, nogatavojas agrīni- jūnija beigās.


APRIKOZES, PERSIKI
Aprikozes
Daiga
P.Upīša selekcionēta šķirne. Augļi ovāli, oranži ar sārtu vaidziņu, lieli. Ienākas augusta sākumā. Nepieciešams apputeksnētājs.
Aprikozes
Velta
Augļi plakaniski, lieli, oranži ar sārtu vaidziņu. Ienākas augusta vidū. Garša samērā laba vai laba. Nepieciešams apputeksnētājs.
Persiki
Maira
ļoti agrīna šķirne, ienākas jūlija beigās, augusta sākumā. Augļi sārti, ļoti sulīgi. Pašauglīga, ražo pārbagāti, augļi jāretina.
Maira
Persiki
Viktors
Vidēja auguma koks ar skraju vainagu. Augļi ienākas augusta 2. pusē, vidēji lieli, dzelteni, sulīgi, saldskābi. ļoti ražīga šķirne.


UPENES
Upenes
Ļeņingradskij Veļikan
Stāvs krūms ar lielām ogām un labu garšu.

Upenes
Titania
Stāvs, ļoti augsts krūms, augstražīga. Ogas paskābas, lielas, gari ķekari.

Upenes
Triton
Vidēji augsts krūms, ogas palielas, saldskābas, garšīgas. Gatavas diezgan birst. Ķekari vidēji gari.
Triton
Upenes
Zagadka
Stāvs, kompakts krūms, ražīga. Ogas lielas, ar labu garšu.JĀŅOGAS
Jāņogas
Holandes Sarkanās
Ražīga, vēlīna šķirne. Ogas vidēji lielas, paskābas. Pieticīga augšanas apstākļu ziņā.

Jāņogas
Rondom
Ražīga, vēlīna šķirne ar gariem ķekariem un lielām ogām.
Random
Jāņogas
Vīksnes sarkanās
Agrīna šķirne ar lielām, tumši sarkanām  ogām garos ķekaros.
Jāņogas
Holandes BaltāsĒRKŠĶOGAS
Ērkšķogas
Avenīte
Augsts, spēcīgs krūms, stipri zarots. Ērkšķi lieli, spēcīgi. Ogas pasīkas, tumšas, ar ļoti labu garšu. Ienākas jūlija sākumā.
Avenīte
Ērkšķogas
Invicta
Plašs un skrajš krūms, ogas vidēji lielas, apaļas, zaļas, skābi saldas, ar plānu miziņu.

Ērkšķogas
Koknese
Skrajš krūms ar smalkiem, lokveida izliektiem zariem, nelieliem, paretiem ērkšķiem. Ogas vidēji lielas, brūni sarkanas, ogas saldas, garšīgas, ienākas augusta sākumā.
Ērkšķogas
Kuršu dzintars
Vidēji spēcīgs krūms, nedaudz ērkšķu, ogas vidēji lielas, dzeltenas, ar plānu miziņu, labu garšu. Ienākas agri.
Ērkšķogas
Veldze
Vidēja auguma ērkšķains  krūms. Ogas palielas, tumši sarkanas, skābi saldas, garšīgas. ienākas jūlija beigās, ļoti ražīga.
Ērkšķogas
Mašeka
Augsts krūms, ogas vidēji lielas, oranžas, ar labu garšu, augstražīga.


KRŪMCIDONIJAS (HENOMELES)
Krūmcidonijas
Zemā (Japānas)
krūmcidonija
Līdz 1m augsts, ērkšķains krūms, ieapaļi dzeltenīgi augļi, ienākas septembra beigās, oktobrī.
Krūmcidonijas
Cido
Zemās krūmcidonijas bezērkšķu forma. Augļi ienākas septembra beigās, oktobrī.


ARONIJAS
Aronijas

Līdz 3m augsts krūms, pieticīgs un ar labu ziemcietību, ražo regulāri. Ogas melnas, gatavas septembrī.
Aronija


AVENES
Avenes
Balzāms
Vidēji agra šķirne ar tumši sarkanām ogām, var audzēt bez dzinumu balstīšanas.

Avenes
Brigantina
Vidēji vēla šķirne, ogas sarkanas, palielas, ar labu garšu, dzinumi samērā augsti, vidēji stabili, maz dzeloņu.
Avenes
Lazarevskaja
Vidēji agra šķirne, lielas, sarkanas ogas ar labu garšu. Spēcīgs noturīgs krūms, dzinumi stāvi.

Avenes
Meteor
Agra šķirne ar vidēji lielām, aromātiskām ogām. Krūms vidēji liels, ar maz dzeloņiem.

Avenes
Norna
Vidēji agra šķirne, ogas lielas, tumši sarkanas, saldi skābas. Liels krūms, veido daudz sakņu atvases.
Rudens (remontantās) avenes
Babje Ļeto
Vidēji lielas, saldskābas ogas, ienākas augusta beigās. Veido maz atvašu.
Babje ļeto
Rudens (remontantās) avenes
Polana
Vidēji lielas, sarkanas ogas, ļoti stingras, aromātiskas, ienākas no augusta vidus līdz salnām, ļoti ražīga.KAZENES
Kazenes
Agavam
Stāvs krūms ar gariem dzinumiem. dzeloņi lieli, spēcīgi. Ogas melnas, lielas, ienākas augustā. šķirne ražīga.
Agavam


KRŪMMELLENES
Krūmmellenes
Duke
Agrīna šķirne, krūms līdz 1,8m augsts. Ogas vidējas un lielas, cietas, ienākas jūlija beigās, augusta sākumā.

Krūmmellenes
Patriot
Agrīna šķirne, krūms līdz 1,2-1,8m augsts. Ogas dažāda izmēra, līdz 1,9cm diametrā, ienākas no jūlija beigām līdz augusta vidum. Bagātīgi ražo, laba ziemcietība.
Patriot
Krūmmellenes
Polaris
Agrīna šķirne, krūms sasniedz līdz 1.2m Ogas garšīgas, vidēji lielas, tumši zilas. Ienākas no jūlija beigām līdz augusta beigām.

Krūmmellenes
Spartan
Agrīna šķirne, krūms sasniedz virs 2m augstumu. Ogas lielas, ar vaska apsarmi, ienākas augusta pirmajās dienās.
Spartan
Krūmmellenes
Northblue
Vidēji agrīna šķirne, krūms 0,6-1,2m augsts. Ogas tumši zilas, cietas, labi transportējamas, ar labu garšu.

Krūmmellenes
Bluecrop
Vidēja šķirne, krūms 1,6-2m augsts. Ogas līdz 2cm diametrā ar vaska apsarmi, saldenas, ļoti garšīgas. Ienākas no jūlija beigām līdz septembra sākumam. Ļoti ražīga šķirne.

Krūmmellenes
Bluegold
Vidēja šķirne, krūma izmēri 1.2-1.5m, ogas lielas ar vaska apsarmi. Ienākas no jūlija beigām līdz septembra sākumam.

Krūmmellenes
Chandler
Vidēja šķirne, krūma lielums līdz 1,5m, ogas lielas, blīvas, ražo regulāri un daudz.

Krūmmellenes
North Country
Vidēja šķirne, krūma augstums 45-60cm, kompakts, blīvs. Ogas ienākas no jūlija beigām apmēram 2 nedēļas, līdz 1cm diametrā, saldas, aromātiskas, labi glabājas. Labi ziemo, var izmantot kā dekoratīvu krūmu, jo spilgta lapu rudens krāsa.
North contry